Blog

Na czym polega wytaczanie i tulejowanie otworów?

Wytyczanie i tulejowanie otworów przeprowadza się w celu eliminacji luzów, które powstają na skutek długoletniej eksploatacji. Wytyczanie jest bowiem powiększaniem otworów poprzez obróbkę skrawaniem i przywracaniem wielkości nominalnej z zastosowaniem procesów napawania, czyli topienia wewnętrznej części otworów i powlekaniu ich nową warstwą metalu.

Jak dbać o zagęszczarkę płytową? Serwis i konserwacja

Zagęszczarka to urządzenie służące do ubijania gruntu w celu wyrównania i utwardzenia powierzchni. Zagęszczarka przenosi drgania z maszyny na powierzchnię, co skutkuje wzmocnieniem i zagęszczaniem gruntu. Są to urządzenia wykorzystywane do prac związanych z przygotowaniem placu do robót budowlanych oraz budowy fundamentów i nawierzchni z kostki brukowej.

Które części do maszyn budowlanych podlegają najszybszemu zużyciu?

Dziś maszyny budowlane są obecne nie tylko podczas stawiania wielkich obiektów przemysłowych, robotach drogowych, ale także podczas stawiania domów jednorodzinnych. Choć zostały one stworzone z myślą o używaniu ich w trudnych warunkach, to jednak jak każde maszyny tak i te ulegają okresowym zużyciom części eksploatacyjnych. O jakie podzespoły i części warto szczególnie dbać?

Wybór części do maszyn budowlanych – oryginalne czy zamienniki?

Maszyny budowlane to urządzenia, które często są bardzo silnie eksploatowane i pracują na pełnych obrotach. Oczywiście właśnie w takim celu je tworzono, jednak nie są całkowicie niezniszczalne i niezawodne. Gdy dojdzie do awarii może pojawić się konieczność wymiany części. Wówczas pojawia się pytanie, czy stawiać na podzespoły oryginalne, czy może jednak zamienniki.

Najczęstsze usterki maszyn budowlanych 

Specyfika pracy maszyn budowlanych sprawia, że trzeba je regularnie serwisować w celu utrzymania poszczególnych układów w dobrym stanie. Jest to oczywisty sposób na to, by ograniczyć przestoje w pracy. Na powstawanie awarii wpływa wiele czynników – trudne środowisko pracy, przekraczanie dopuszczalnego obciążenia przewidzianego przez producenta, brak terminowości wymiany olejów, płynów i filtrów czy używanie maszyn niezgodnie z przeznaczeniem. Które usterki pojawiają się najczęściej?

Jakie filtry stosuje się w maszynach budowlanych?

Proces tworzenia, a następnie ulepszania maszyn budowlanych był prawdziwą rewolucją. Te wielozadaniowe pojazdy wykonują przecież pracę, której nie sprostałby człowiek lub która pochłonęłaby dużo więcej czasu i sił. Ich wynalezienie otworzyło przed nami zupełnie nowe możliwości, które wykorzystujemy także obecnie. Oczywiście każda z maszyn to konstrukcja połączonych ze sobą w odpowiedni sposób elementów. Aby całość działała sprawnie i zgodnie z założeniami, konieczna jest dbałość o wszystkie części składowe. Istotnym elementem są m.in. różnego rodzaju filtry. Jakie ich rodzaje wyróżniamy? Czym się one charakteryzują? I gdzie znaleźć produkty o wysokiej jakości?